W redakcjiTravel Magazine– magazynu o podróżach i świecie – wierzymy, że uważne podróżowanie potrafi zmienić świat na lepsze. Mimo zagrożeń, jakie niesie globalna turystyka, wciąż mamy nadzieję, że przemieszczanie się ma siłę pozytywną. Niesie wiedzę. Daje świadomość, która zawsze jest przecież początkiem zmian.

Na stronach tego magazynu nie przeczytacie więc zbyt wiele o najbardziej znanych miejscach. Nie będziemy Wam podsuwać lotniczych promocji i radzić, jak wydać najmniej w podróży. A w każdym razie nie będzie to głównym naszym celem. Cenimy oszczędne podróże. Nie uważamy jednak, by pieniądze były najważniejsze. Zamiast tego wolimy pokazać mniej znane oblicza miast i krajów. Przedstawić ludzi, których być może spotkacie na szlaku; zachęcić do spojrzenia na cuda, które właśnie mijacie.

Proponujemy Wam opowieści – pełne emocji, szczegółów, smaków, literackich i filmowych tropów. Bliska jest nam idea określana jakoslow journalism– „powolne dziennikarstwo” (nie doczekaliśmy się, póki co, zgrabniejszego polskiego określenia), pozwalająca reporterom na wielomiesięczne przygotowywanie materiałów, pisanie długich tekstów, przyglądanie się tematom z kilku punktów widzenia. Stąd też na łamach naszego magazynu pojawiać się będą teksty wielu autorów, nie tylko stałych współpracowników, ale też gościnnych pisarzy. To jedyny sposób, by spróbować oddać różnorodność tego świata.

Będziemy też pisać o samym podróżowaniu. Czynności zapisanej w naszych nomadycznych genach, która przy odrobinie chęci może stać się czymś więcej niż wakacyjną rozrywką (co nie znaczy, że podróż nie może nieść wiele przyjemności).

Chcemy, by publikowane tu materiały – teksty, zdjęcia, filmy – stały się zapisem naszego życia na początku nowego tysiąclecia.

Mamy nadzieję, że jeśli zdecydujemy się zwolnić i uważniej obserwować to, co nas otacza, możemy ponownie odkryć świat. Sprawić, by nasza codzienność stała się bogatsza, lepsza, bardziej ekscytująca.

Gdy mamy wybór, zawsze lepiej iść. Gdy mamy wybór, lepiej patrzeć, niż nie widzieć.

Travel Magazine na skróty:

ZOOM – dział oddany we władanie fotografom. Świat uchwycony w kadrach.

FELIETONY – opinie, dzienniki, pomysły, idee. Ale też teksty o samym podróżowaniu, jako aktywności wpływającej na ludzi i na świat (i o tym, jak to robić z głową).

MIEJSCA – zazwyczaj nieco mniej znane i rzadziej odwiedzane. Pełne historii i opowieści.

SMAKI – każde miejsce ma swój smak. Próbujemy go odnaleźć.

ROZMOWY – spotkania i wywiady, czyli to, co lubimy najbardziej – niespieszne dyskusje na niemal wszystkie tematy. Dodatkowo sylwetki ciekawych osób.

KULTURA – sztuka jest nieodłącznym elementem świata. Rozmawiamy o książkach, filmach, wystawach. Nie gonimy za nowościami – choć i o nich piszemy – lecz szukamy pozycji, dzięki którymi obraz danego miejsca lub kraju stanie się dużo pełniejszy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.