Member Directory

Antropolożka i aktywistka. Podróżując przygląda się ruchom społecznym, prawom człowieka i dzikiej przyrodzie. Pierwszymi wrażeniami dzieli się zwykle na Instagramie.

Socjolożka, autorka książek i artykułów o Turcji. Od kilkunastu lat mieszka w Stambule i tworzy blog (agaty) Tureckie Kazania. Wydała dwa przewodniki (Turcja i Stambuł) z Wydawnictwem Pascal. Cały czas nie może się zdecydować, która strona Bosforu bardziej ją pociąga.

Antropolog kultury, pilot-przewodnik. Prywatnie miłośniczka Azji Centralnej, stepów, jurt, koni i życia, które toczy się poza utartymi, turystycznymi szlakami. Autorka reportaży dla magazynu „Kontynenty".

Zawodowo związana z lotnictwem, wolny czas poświęca na podróżowanie. Prowadzi stronę ZaorSky.pl

Dziennikarz kulinarny i autor nagrodzony World Gourmand Cookbook Awards i Nagrodą Magellana. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania kucharz. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych.

Tomasz Słomczyński (ur. 1976) – dziennikarz, obecnie pracuje jako reporter w portalu TVN24.pl. Wychował się w Sopocie, gdzie mieszkał do trzydziestego roku życia. Pisał dla Wirtualnej Polski, publikował w „Dużym Formacie”, „Plusie Minusie”, „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej”. Autor książek Zapytaj jeża i inne historie, Miejsca przeklęte oraz Kaszëbë. W 2016 roku przeprowadził się z Trójmiasta do Kartuz.

Dziennikarka, redaktorka wydań cyfrowych w miesięczniku „Pismo. Magazyn opinii”. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy – Dzielnicy Wawer. Miłośniczka długodystansowych spacerów.

Studenci japonistyki, poprzez naukę języków azjatyckich zgłębiają sztukę i kulturę Dalekiego Wschodu. Ich główną pasją jest współczesna literatura oraz klasyczny teatr japoński.