Member Directory

Przez kilka lat dziennikarz w magazynie "Podróże", a obecnie absolwent marketingu miejsc, adept futurologii i dystrybutor intrygujących treści PR-owych o startupach. Podróżuje coraz mniej intensywnie, za to z coraz większą fantazją. Zwykle włóczy się po Bałkanach, ale kiedyś chciałby wyruszyć daleko w Przyszłość.

Jose Luis González Macías (ur. 1973) hiszpański pisarz, grafik, redaktor. Od dzieciństwa zafascynowany mapami, czego dowodem jest jego album „Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich” – poetyckie połączenie słowa i obrazu.

Z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z
zamiłowania podróżniczka. Autorka książek: "Afryka jest kobietą"; "Zanzibar. Wyspa skarbów"; "Opowieści ze świata Suahili" oraz przewodnika "Zanzibar. Od ponad 20 lat przemierza Afrykę.

Fotografka, która czasem pisze o miejscach i ludziach. Publikowała m.in. w "Polityce", "Piśmie", "Kukbuku", "Wysokich Obcasach" i "The Guardian". Finalistka Grand Press Photo, nagrody im. Krzysztofa Millera "Odwaga patrzenia" i "Leica Street Photo". Najbardziej lubi pracować w Polsce i krajach hiszpańskojęzycznych.

Romanistka, tłumaczka, dziennikarka. W przeszłości redaktor naczelna "Radia Zet" i miesięczników "Voyage" i "Zwierciadło". Przetłumaczyła min. „Szaleństwo Marszu” Jacquesa Lanzmanna. Ma wiele słabości, a największe to Paryż, Grecja i literatura.

Z wykształcenia indolog, turkolog i absolwentka Podyplomowych Studiów Pomocy Humanitarnej. Pisała m.in. dla Gazety Krakowskiej, Krytyki Politycznej i portalu Popmoderna.pl, a w Gazeta.pl redaguje newsy. Interesują ją migracje, nierówności społeczne i Azja Południowa.

Dziennikarz, redaktor, tłumacz. Był redaktorem prowadzącym magazynu "Podróże". Jego teksty ukazywały się m.in. w "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Kukbuku", "Esquire" czy "The Guardian". Podróżując, lubi wracać w te same miejsca, zwłaszcza do Gwatemali i Meksyku, a także do Hiszpanii, na Morawy i na Podlasie.

Z wykształcenia antropolożka kultury. Współpracuje z krakowską „Gazetą Wyborczą”, publikowała m.in. na łamach Krytyki Politycznej, magazynu Holistic News, magazynu Kontakt, magazynu Pismo. Pisze o migracjach, prawach człowieka, globalnej polityce i odpowiedzialnej turystyce.

Events & Marketing Director w firmie ALTS, reprezentującej m.in. filipińskie biuro promocji turystyki.