Member Directory

Romanistka, tłumaczka, dziennikarka. W przeszłości redaktor naczelna "Radia Zet" i miesięczników "Voyage" i "Zwierciadło". Przetłumaczyła min. „Szaleństwo Marszu” Jacquesa Lanzmanna. Ma wiele słabości, a największe to Paryż, Grecja i literatura.

Z wykształcenia indolog, turkolog i absolwentka Podyplomowych Studiów Pomocy Humanitarnej. Pisała m.in. dla Gazety Krakowskiej, Krytyki Politycznej i portalu Popmoderna.pl, a w Gazeta.pl redaguje newsy. Interesują ją migracje, nierówności społeczne i Azja Południowa.

Dziennikarz, redaktor, tłumacz. Był redaktorem prowadzącym magazynu "Podróże". Jego teksty ukazywały się m.in. w "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Kukbuku", "Esquire" czy "The Guardian". Podróżując, lubi wracać w te same miejsca, zwłaszcza do Gwatemali i Meksyku, a także do Hiszpanii, na Morawy i na Podlasie.

Z wykształcenia antropolożka kultury. Współpracuje z krakowską „Gazetą Wyborczą”, publikowała m.in. na łamach Krytyki Politycznej, magazynu Holistic News, magazynu Kontakt, magazynu Pismo. Pisze o migracjach, prawach człowieka, globalnej polityce i odpowiedzialnej turystyce.

Events & Marketing Director w firmie ALTS, reprezentującej m.in. filipińskie biuro promocji turystyki.

Ona fotografuje i czasem pisze o miejscach i ludziach. On jest dziennikarzem, redaktorem, tłumaczem. Publikowali m.in. w "Polityce", "Piśmie", "Kukbuku", "Wysokich Obcasach", "The Guardian". Zazwyczaj pracują razem - najchętniej w Polsce i krajach hiszpańskojęzycznych.

Dziennikarka i podróżniczka. Meksyk stał się jej drugim domem. W Playa del Carmen prowadzi Polskie Biuro Podróży MEKSYKANKA. Zafascynowana archeologią i motoryzacją.

Dziennikarka i współautorka bestsellerowej serii z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem. Interesuje się psychologią społeczną, socjologią, seksualnością. Lubi Bałkany.

Pisarz, dziennikarz, podróżnik. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor bestsellerowych książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015),„Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (Świat Książki 2018) oraz „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”.