Member Directory

Studenci japonistyki, poprzez naukę języków azjatyckich zgłębiają sztukę i kulturę Dalekiego Wschodu. Ich główną pasją jest współczesna literatura oraz klasyczny teatr japoński.

Antropolożka kulturowa i lingwistka. Uwielbia długodystansowe trasy piesze, choć ostatnio przekonuje się także do dłuższych tras rowerowych. Chętnie podróżuje do miejsc, w których słowo "enoturystyka" nikomu nie jest obce. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Współautorka przewodnika po Chile, publikowała m.in. w Polityce, Gazecie.pl i Tygodniku Przegląd. Jedną nogą mieszka w Chile, drugą – w Polsce.

Historyczka, historyczka sztuki, muzealniczka. Autorka i współautorka książek oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych. Prowadzi wykłady popularyzujące historię oraz wiedzę o relacjach postaci kobiecych ze sztuką. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Przez kilka lat dziennikarz w magazynie "Podróże", a obecnie absolwent marketingu miejsc, adept futurologii i dystrybutor intrygujących treści PR-owych o startupach. Podróżuje coraz mniej intensywnie, za to z coraz większą fantazją. Zwykle włóczy się po Bałkanach, ale kiedyś chciałby wyruszyć daleko w Przyszłość.

Jose Luis González Macías (ur. 1973) hiszpański pisarz, grafik, redaktor. Od dzieciństwa zafascynowany mapami, czego dowodem jest jego album „Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich” – poetyckie połączenie słowa i obrazu.

Z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z
zamiłowania podróżniczka. Autorka książek: "Afryka jest kobietą"; "Zanzibar. Wyspa skarbów"; "Opowieści ze świata Suahili" oraz przewodnika "Zanzibar. Od ponad 20 lat przemierza Afrykę.

Fotografka, która czasem pisze o miejscach i ludziach. Publikowała m.in. w "Polityce", "Piśmie", "Kukbuku", "Wysokich Obcasach" i "The Guardian". Finalistka Grand Press Photo, nagrody im. Krzysztofa Millera "Odwaga patrzenia" i "Leica Street Photo". Najbardziej lubi pracować w Polsce i krajach hiszpańskojęzycznych.

Romanistka, tłumaczka, dziennikarka. W przeszłości redaktor naczelna "Radia Zet" i miesięczników "Voyage" i "Zwierciadło". Przetłumaczyła min. „Szaleństwo Marszu” Jacquesa Lanzmanna. Ma wiele słabości, a największe to Paryż, Grecja i literatura.